Kömür

Efendioğlu Group olarak Sakarya kömür, Sakarya odun, Sakarya kum satışlarını toptan ve perakende olarak yapmaktayız. Firmamız müşteri memnuniyeti ile kaliteli ürünleri avantajlı fiyatlarla nakliyesini dağıtımını da gerçekleştirmektedir.

 

Tüm dünyada tarih öncesinden beri insanoğlu ısınma ihtiyacını karşılamak için çeşitli ürünler kullanmıştır. Kömürün keşfi de milattan önce 1000 yıllarına kadar uzanır. Aslında kömürün kimler tarafından bulunduğu tam olarak bilinmemektedir. Bu yakıt fosil yakıt türüdür. Kömür rezervleri yeraltında bulunmaktadır. Ortaya çıkması da tesadüfen yeryüzüne çıkmasıyla olmuştur. İnsanoğlu bu madenin yanıcı olduğunu keşfetmiş ve dünyanın kömür serüveni başlamıştır.

 

Ülkemizde de çok zengin kömür yatakları mevcuttur. Bu fosil yakıt yüksek ısılara çıkabilen özelliğiyle birçok alanda kullanılmaktadır. Kömür; bitkilerin doğada yeraltına çökmesi ve uzun yıllar burada fosilleşmesi kayaya dönüşmesi halidir. Sert bir madendir. Nelerden oluşur derseniz? Hidrojen, Oksijen, Kükürt, Karbon, Azot’dan oluşmaktadır.

 

Sakarya Kömür Efendioğlu Group kömür çeşitleri Doğa Kömür, Safi Kömür Sibirya Ceviz, Alyak Kömür, Safi Kömür İthal Briket Kömür, Safi Kömür Portakal, Soma Kısrakdere Soma Kömürü, Süper Karbon, Tunçbilek Kömür olarak toptan ve perakende satışlarımız devam etmektedir.

 

Adapazarı Kömür Efendioğlu Group ithal ve yerli kömür seçenekleri ile ürün yelpazesini genişletmiştir. Firma olarak kendimize ait kamyonlarımızla kömür, odun, kum nakliyesini de gerçekleştirmekteyiz. Uygun fiyat avantajlarımızla sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız. Bizimle iletişime geçebilir her konuda bilgi alabilirsiniz.